Strona internetowa KCKSiR wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego funkcjonowania oraz m.in. do celów statystycznych. Wykorzystywanie cookies możesz wyłączyć w dowolnym momencie w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji znajdziesz w dziale pomocy w przeglądarce.
Klub Filmowy Nefryt

Klub Filmowy NEFRYT

opiekun: Leszek Rektorek

poniedziałek 16.00–20.00

Klub filmowy „Nefryt” powstał w 1976 roku (początkowo jako Amatorski Klub Filmowy „Nefryt”). Zawiązał się z małej grupki amatorów filmowych, do której należeli: Leszek Rektorek oraz nieżyjący już Rudolf Ptaszek, Adam Broczek, Ewa Szajta, Ryszard Bukowicki. W krótkim czasie później dołączyli do nich Zygmunt Drozd, Ludwik Piekarski, Henryk Jadach, Ryszard Niedźwiedź oraz inni. Od początku swojej działalności cały zespół działał prężnie w Kotlinie Kłodzkiej, promując jej piękno i uroki w całej Polsce.

„Nefryt” od lat zajmuje się realizacją filmów i reportaży oraz relacjonowaniem bieżących wydarzeń z życia mieszkańców miasta Kłodzka i okolic. Już od początku funkcjonowania (najpierw działając na kamerach 8 mm i 16 mm, potem w technice VHS i SVHS, a skończywszy na technice cyfrowej) odnosili spore sukcesy, zdobywając wiele nagród oraz prezentując swoje filmy na różnych festiwalach filmu nieprofesjonalnego w Polsce i za granicą. Klub jest laureatem wielu nagród i wyróżnień m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Amatorskich POL-8 otrzymał I nagrodę za film pt. ”Moje hobby”, na festiwalu OKFA w Poznaniu otrzymał I nagrodę za film pt. ”Bujaj mnie koniku”.

Współpraca z instytucjami kulturalnymi i oświatowymi owocuje wieloma realizacjami filmowymi. Od 2004 r. zespół współdziała z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i realizuje filmy z imprez organizowanych przez PCPR dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Najintensywniejszą współpracę w zakresie produkcji reportaży i filmów prowadzą z Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, ale również z Muzeum Ziemi Kłodzkiej, Klubem Niewidomych i Słabowidzących „Sudety” Kłodzko, Związkiem Sybiraków, Klubem Seniora, PKPS oraz PTTK w Kłodzku.

Klub Filmowy NEFRYT to zespół zgranych ludzi z pasją, którzy nadal chcą kręcić reportaże i filmy z życia miasta Kłodzka, promując przy tym jego piękno, zabytki, atrakcje i walory turystyczne. Klub działa w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji (Plac Jagiełły 1) i gromadzi coraz większą liczbę chętnej młodzieży z kłodzkich szkół średnich, która zafascynowana światem filmu, chętnie uczestniczy w spotkaniach klubu.

Zapraszamy wszystkich chętnych (od 14 lat) w każdy poniedziałek o godz.16.00 do sali nr. 306 na wspólną naukę podstaw montażu i realizacji filmowej. Szkolenia są całkowicie bezpłatne.

Kup bilet online

 

Informator Kulturalny

Zobacz więcej

Najbliższe wydarzenia

22 CZE

Noc Świętojańska

 
26 CZE

Skarby Kłodzkich Jezuitów

 
05LIP

5.07. SEZON '19

Kalendarz imprez

Otwórz Kalendarz imprez - kliknij tutaj

Godziny otwarcia

Kasa biletowa w Galerii pARTer

17 - 19 czerwca: 8.30 - 15.30
20 - 23 czerwca: nieczynne

Sekretariat KOK pl. Jagiełły 1

Poniedziałek - Piątek: godz. 7.30 - 15.30

Polub nas na Facebooku

Wybierz wersję językową

Polish Croatian Czech English French German Hungarian Italian Latvian Slovak Slovenian Spanish Ukrainian

Newsletter - zapisz się

Subscribe Here
Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać najświeższe informacje o zbliżających się wydarzeniach.Biuletyn Informacji Publicznej

Nasi partnerzy