Strona internetowa KCKSiR wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego funkcjonowania oraz m.in. do celów statystycznych. Wykorzystywanie cookies możesz wyłączyć w dowolnym momencie w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji znajdziesz w dziale pomocy w przeglądarce.
PUKS „Orlik” Kłodzko – sekcja piłki nożnej

PUKS „Orlik” Kłodzko – sekcja piłki nożnej

Historia: 31.12.2008 roku utworzony został piłkarski uczniowski klub sportowy „orlik” Kłodzko.

Pięć lat, to czas wytężonej pracy nad tożsamością klubu, nad jego organizacją i ugruntowaniem pozycji na dolnym śląsku. Dziś jesteśmy już rozpznawalni, szanowani i chętnie zapraszani na imprezy sportowe. Znamy swoją wartość i jesteśmy dumni z tego co udało nam się osiągnąć. Bierzemy udział w regularnych rozgrywkach, jeżdzimy na turnieje, organizujemy obozy szkoleniowe.
Orlik nie jest zwykłym klubem. Jest miejscem wyjątkowym. To tu kształtują się charaktery naszych dzieci. To tu dbamy , aby wzrastały w szacunku do pracy i nauki. To tu doświadczają wspólnych porażek i zwycięstw. Uczą się odpowiedzialności, systematyczności i samooceny. Nawiązują znajomości i przyjażnie. Poznają różnorodnośc ludzkich charakterów. Przestają odbierać świat tylko przez pryzmat samego siebie, ale wchodzą w empatię z drugim, często diametralnie różniącym się od niego człowiekiem. Już nie są tylko „jedynakami”. Tworzą zespól ludzi mających pasję. Nie wszyscy którzy do nas przychodzą muszą bardzo dobrze grać w piłkę. Bo przecież jest coś takiego jak skala talentu, samozaparcie, zdolność do poświęcenia i wiele innych czynników determinujących przyszłość. Chcemy jednak żeby każdy z nich był dobrym człowiekiem na którym można polegać.
Mottem naszych działań jest zwrot „zawsze może być lepiej”
Chcemy , aby nasze dzieci były prawymi, dobrymi ludżmi. Staramy się być uczciwi, sprawiedliwi i szczerzy. Chcemy ich tym poczęstować. Chcemy, żeby sobie nie wytyczali granic ,aby wciąż wierzyli i uparcie dążyli do kolejnych celów. Żeby mieli świadomość, że ciężka, systematyczna praca jest kluczem do wszystkiego. Uznajemy, że tylko na takich wartościach nasze dzieci osiągną sukces – człowieczeństwo.
Dziś, po pięciu latach próbujmy zrobić kolejny krok. Przedstawiamy oficjalną stronę „orlik” kłodzko. Proszę potraktować ją jako wersję roboczą nad którą będą prowadzone prace modyfikacyjne. Informacje z życia klubu będziemy przedstawiać zgodnie z prawdą, co w cale nie jest takie oczywiste w przypadku innych stron klubowych, gdzie opisuje się tylko sukcesy, a zapomina (pomija) porażki. Sport to życie. Często brutalne i bolesne, ale nie wolno bać się przegrywać, bo tak naprawdę o wiele więcej uczą nas właśnie porażki.

Kup bilet online

 

Informator Kulturalny

Zobacz więcej

Najbliższe wydarzenia

21 WRZ

Wernisaż wystawy Małego Studia Plastycznego

 
23 WRZ

Opowieści z Niepamięci

 
29WRZ

Silesian Jazz Orchestra

Kalendarz imprez

Otwórz Kalendarz imprez - kliknij tutaj

Godziny otwarcia

Kasa biletowa w Galerii pARTer

17 - 19 września: 8.30 - 15.30
20 - 21 września: 11.30 - 18.30
22 września: nieczynne
23 września: 12.30 - 16.30

Sekretariat KOK pl. Jagiełły 1
Poniedziałek - Piątek: godz. 7.30 - 15.30

Polub nas na Facebooku

Wybierz wersję językową

Polish Croatian Czech English French German Hungarian Italian Latvian Slovak Slovenian Spanish Ukrainian

Newsletter - zapisz się

Subscribe Here
Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać najświeższe informacje o zbliżających się wydarzeniach.Biuletyn Informacji Publicznej

Nasi partnerzy